Patiekalai.lt

Paieška tinklapyje: Išplėsta paieška

Žodynas


Majonezas


Rita Sadūnaitė
Maisto skyriaus vyriausioji gydytoja higienistė
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba


Majonezas – maisto produktas, pagamintas iš aliejaus, kiaušinių ar jo produktų, pieno produktų, cukraus, druskos, garstyčių, acto, maisto priedų ir vandens.

Majonezo gamybai naudojamos žaliavos: maistiniai augaliniai rafinuoti ir dezodoruoti aliejai, vištų kiaušiniai ar jų milteliai (vištų kiaušinių tryniai ar jų milteliai), cukrus, valgomoji druska, prieskoniai arba prieskoninės žolės, vaisiai, daržovės arba jų sultys, garstyčių milteliai, pienas ar pieno produktai, vanduo. Iš maisto priedų leidžiama vartoti: rūgštis ir rūgštingumą reguliuojančias medžiagas, saldiklius, dažiklius, aromato ir skonio stipriklius, emulsiklius, emulsinimo druskas, natūralius ir modifikuotus krakmolus,  konservantus, antioksidantus, stabilizatorius, tirštiklius, bet jų kiekiai negali viršyti Lietuvos higienos norma HN 53 reglamentuojamų kiekių.

Majonezo ženklinimo etiketėse turi būti nurodytas produkto pavadinimas, (pavadinime gali būti nuoroda apie kilmę ar gamybos vietą), gamintojas ar importuotojas, gamintojo ar importuotojo adresas, grynasis produkto kiekis, aliejaus rūšis, gamybos būdas, minimalus riebalų kiekis procentais, tinkamumo vartoti terminas, laikymo sąlygos. Majonezo maistingumą kiekvienas gamintojas ženklina savaip.

100 g majonezo žmogaus organizmui suteikia apie 700–720 kcal. Lietuvoje vartotojai dažniausiai renkasi neriebius majonezus.

www.vet.lt 

Prisijungimas

Naujausi receptai

Restoranai

Atsitiktinis patarimas

Rekomenduojama knyga

Kol kas mūsų duomenų bazėje nėra nei vienos knygos.

Restoranų paieška pagal virtuves
Šiandien vardadienius švenčia:

Gerardas, Gedvinas, Gedvinė.

Pasveikink!

Anekdotas

Kalbasi anglė, amerikietė ir rusė. Anglė sako: vakar grįžo vyras namo, o aš jam sakau, jeigu rytoj nenupirksi mikrobanginės, tai valgyti galėsi pats darytis. Na, ir ką jūs manot? - Pirmą dieną nematau, antrą dieną nematau, trečią dieną jau stovi mikrobanginė. Amerikietė sako: sakau vyrui jei nebus skalbimo mašinos, rūbus galėsi skalbti pats. Na, ir ką jūs manot?- pirmą dieną vyro nematau, antrą nematau, trečią dieną stovi skalbimo mašina. Rusė sako: sakau vyrui jei nebus dujinės viryklės, galėsi pats valgį virti. Na, ir ką jūs manot?- pirmą dieną vyro nematau, antrą nematau, trečią dieną dešinės akies krašteliu pradėjau vyrą matyti.

Balsavimas

Ar svetainei Patiekalai.lt jau laikas keistis?
Taip, nes yra geresnių tokio tipo svetainių
Taip, galėtumėte apie tai pagalvoti
Ne, nereikia ir taip gerai
Man tas pats


Pasiūlyk temą