Patiekalai.lt

Paieška tinklapyje: Išplėsta paieška

Naujienos


Kasdien - puse kilogramo lengvesnis

2007-04-11 16:02:23

Receptai

Garsusis dietologas iš Liepojos padėjo klaipėdiečiui atsikratyti 56 kilogramų

REDA BALTINAITĖ

Ūpas lieknėti pavasarį kyla net tiems, kurie per ilgą žiemą užsiaugino vos vieną kitą kilogramą antsvorio.

Dietos, sportas, ištirpę kilogramai ir naujos formos – aktuali pavasario pokalbių tema, aptarinėjama ne tik moterų.

Per penkis mėnesius 56 kilogramais sulieknėjusio bendrovės „Nesė“ lošimų skyriaus vadovo Alvido Pauliko pastaruoju metu daugelis neatpažįsta. 34 metų vyras neįtikėtinai pasikeitė.

Optimizmo nestokojantis sulieknėjęs klaipėdietis netaupydamas dalijasi sėkminga savo patirtimi.

„Pramogų banko“ bare „Relax“ netgi atsirado specialus sveikuolių valgiaraštis. Nemažai klaipėdiečių čia pusryčiauja, pietauja, o vakarienę, kurią turi suvalgyti vienuoliktą vakaro, išsineša namo. Jų kilogramai taip pat tirpte tirpsta.

Ir A.Paulikas, ir daugelis kitų Lietuvoje žinomų žmonių už stulbinančius savo kūno pokyčius dėkingi dietologui Levui Chazanui.

Pavyksta ne visiems

Charizmatiškas dietologas su uostamiesčio žurnalistais susitiko tą vakarą, kai baigėsi A.Pauliko penkių mėnesių dieta.

Dienraščiui „Klaipėda“ L.Chazanas teigė, kad klaipėdiečio pasiektas rezultatas - minus 56 kilogramai per penkis mėnesius - ne kasdienis.

Norinčių pasiekti tokį rezultatą - daugybė, tačiau ne visiems pasiseka. Kai kuriems nepavyksta sąžiningai laikytis jo rekomendacijų - valgyti reguliariai ir ne bet ką, nevartoti alkoholio.

„Norint sulieknėti, reikia ne tik aiškiai žinoti, ką ir kada valgyti. Reikia vidinės motyvacijos, kodėl pacientui tai svarbu. Jis gali rinktis - visą gyvenimą tampyti kelis ar keliasdešimt kilogramų antsvorio ar ryžtis keisti mąstyseną ir keliems mėnesiams apriboti savo norus“, - sakė gydytojas.

Veikia aiški sistema

Lietuvoje, Latvijoje ir Rusijoje įžymybe tapęs latvių dietologas tikina, kad jo dietų sėkmės paslaptis - aiški sistema, kurios turi laikytis pacientai.

„Prisiminkite, kokia sistema buvo bankuose, ligoninėse, restoranuose prieš penkiolika metų ir kokia yra dabar. Yra skirtumas? Juk dabar visiems viskas aišku, aptarnavimas geras, sistema veikia, - sakė jis. - O aš siūlau aiškią, konkrečią ir veiksmingą mitybos sistemą. Žmonės dažnai storėja vien dėl to, kad nežino, kaip maitintis. Aš suteikiu jiems žinių ir aiškų planą, kaip pasiekti užsibrėžto tikslo“, - tikino L.Chazanas.

Pagrindiniai L.Chazano dietos principai - valgyti tris kartus per dieną tiksliai nustatytu laiku, vartoti nurodytus produktus, tiksliai pasvėrus jų kiekį, negerti net kavos su pienu ar arbatos su citrina tarp valgymų, nevartoti alkoholio.

Atvažiavo laiku

Aiškus ir konkretus dietos planas padėjo ir A.Paulikui.

„Nesės“ lošimų skyriaus vadovas dienraščiui sakė, kad L.Chazano siūlomu metodu patikėjo išklausęs jo 12 valandų užtrukusią paskaitą.

„Pamatęs mane gydytojas pasakė: „Pačiu laiku atvažiavai“. Užlipus ant svarstyklių ekrane pasirodė įspūdingas skaičius - 149,9 kilogramo. Svarstyklės tiksliai gali pasverti iki 150 kilogramų, - prisiminęs patirtus išgyvenimus, atsiduso klaipėdietis. - Pradėjau laikytis gydytojo sudaryto plano ir kiekvieną mėnesį svertis būdavo vis smagiau. Pagavo sportinis azartas spėlioti, kiek kilogramų mažiau svarstyklės parodys šį mėnesį“, - šypsojosi jis.

Stebuklų nebūna

L.Chazanas dar keletą mėnesių konsultuos A.Pauliką.

Sulieknėjus labai svarbu tinkamai maitintis dar keletą mėnesių, žinoti, ką valgyti galima, o ko - ne. Tačiau reikalavimai nebebus tokie griežti, kokie buvo dietos laikotarpiu.

Pasak dietologo, visam gyvenimui svorio problemų atsikrato apie 70 procentų jo pacientų.

Norinčiam sulieknėti žmogui nepakanka vien gero specialisto konsultacijų, privalu preciziškai laikytis reikalavimų.

„Tie pacientai, kurių svoris sugrįžta, paprastai patys per anksti nuleidžia rankas. Pavargę maitintis pagal griežtą planą, jie verčiau renkasi patogesnį ir sotesnį gyvenimą. Labai svarbu, kad pacientas sulieknėtų iki normalaus savo svorio pagal ūgį. Jei lieka bent keli kilogramai antsvorio, tikimybė, kad kilogramai vėl sugrįš - gerokai padidėja“, - sakė dietologas.

Gydytojas juokavo, kad niekas nesiekia aukštos temperatūros nuo 40 laipsnių sumažinti iki 37,5, taip ir su antsvoriu – negalima nustoti lieknėjus, kai sveri 70 kilogramų, jei pagal ūgį ir sudėjimą reikėtų sverti 60 kilogramų.

Lieknintis – nebrangu?

L.Chazanas tikino, kad Lietuvoje sklandantis gandas, jog lieknintis pas jį – labai brangu, neteisingas.

Gydytojas mano, kad 30 litų sumokėti už vieną prarastą kilogramą – nėra brangu.

„Patys suskaičiuokit. Jei reikia numesti 30 kilogramų, tai kainuoja apie 900 litų. Iš vienos pusės žiūrint – brangu, kai kurių žmonių mėnesio atlyginimas. Tačiau kaip suskaičiuoti tai, kaip jaučiasi žmogus, galėdamas visiškai pakeisti savo gyvenimą. Juk žmonės ne vien dėl grožio liekninasi – ir dėl sveikatos. Kai kurie man dėkoja, kad pagaliau gali nueiti į kiną, nes vėl telpa į standartinę kėdę“, - sakė gydytojas.

L.Chazanas dienraščiui taip pat sakė, kad kai kuriuos pacientus gydo nemokamai arba su ženklia nuolaida.

„Iš mažo Šiaurės Lietuvos miestelio pas mane atvažiavo mama su dviem dukromis. Visos trys moterys turėjo po keliasdešimt kilogramų antsvorio. Jos nebuvo labai turtingos. Tikiuosi, neabejojate, kad man daug svarbiau buvo padėti toms moterims pakeisti jų gyvenimą ir matyti jas laimingas, nei tai, kad jos sumokėjo ženkliai mažiau nei kiti pacientai“, - šypsojosi jis.

Gydytojas atviravo, kad laimingas jaučiasi tuomet, kai per gimtadienį ar Kalėdas į jo namus atkeliauja daugybė pacientų sveikinimo atvirukų.

„Kai kurie žmonės net nepasirašo savais vardais. Jie naudoja numerį, kurį jiems duodu, kai užregistruoju į pacientų žurnalą. „Laimės ir sėkmės linki numeris keturiasdešimt trys - devyni.“ Ir juokinga, ir labai nuoširdu, tiesa?“ - klausė jis.

Įžymybės kaip visi

Pastaruoju metu daugelis aptarinėja, kaip L.Chazanui pavyko pasiekti, kad keliasdešimt kilogramų sulieknėjo buvusio Premjero A.Brazausko dukra Laima Mertinienė.

„O žinot, kodėl Laimai pavyko? Todėl, kad ji turi geležinę valią. Ir todėl, kad mano kabinete ji – lygiai tokia pati pacientė, kaip šimtai kitų. Nežiūrėjau į ją, kaip į įžymybę ar kieno nors dukrą. Man rūpėjo padėti moteriai, kuri turi antsvorio. Todėl mums ir pavyko“, - tikino jis.

Gydytojas patikino, kad visi jo pacientai – lygūs. Tačiau neneigė, kad į jo kabinetą Palangoje, Rygoje, Maskvoje ir Liepojoje ateina nemažai garsių žmonių.

„Neslėpsiu, būna, kad susidraugaujame, tačiau, nepaisant to, draugaujame gyvenime, o mano kabinete ir laikydamiesi dietos tie žinomi žmonės nepatiria jokių nuolaidų ir perdėto šokinėjimo aplinkui“, - šypsojosi jis.

http://www.klaipeda.daily.lt


Komentarai

skaityti visus (20 paskutinių):

regvyta ( 2012-01-28 14:55:56 )
brangioji olga. jei jus turite stipria valia tai sito daktaro nereikia yra sitame lange visa jo dieta jei saves neapgaudinesite ir laikysitesdaktaro nurodymu tikrai numesite nereikalingus kilogramus mano isbandyta.
N ( 2011-02-09 08:50:23 )
valgyti mazai. Cia yra dietos esme. As sveriau virs 100, dabar 70. Labai sunku atsisakyti ivairiu pagundu, bet susiemiau ir pasakiau STOP alui, saldumynams ir kt. Pradejau eiti kiek imanoma visur pesciomis ir turiu tai ka visuomet svajojau ir jokiu ISLAIDU. Reikia susiimti ir pasakyti - AS GALIU. Nieko nera neimanomo, tik reikia noro ir tvirto nusistatymo. Dieta yra internete ir tikrai nereikia vaziuoti pas daktara ir tureti nereikalingu islaidu. Sekmes
as ( 2010-06-12 21:21:12 )
miela olga, jum tikrai nereikia vaziuoti pas chazanova, tiesiog jo dieta yra internete. as pati laikiaus tos dietos kur mertiniene laikesi tai patikekit rezultatai stulbinntys, ir tikrai tai pigu
kai kas ( 2009-04-15 16:56:41 )
Viskas paparasta, apsurdas yra tiketis naudos vien naudojantis dietologu ar vaistu pagalba. Vienintele ir efektyviausia priemone visiskai nieko nekainuoja! Tai- valia! Tiesiog ribok maisto kieki, ziurek ka valgai, keisk vienus produktus kitais. Sakai, neturi daug pinigu? Nusipirkusi tik tiek maisto, kiek pakanka be apsivalgymo dar ir sutaupysi naujiems mazesnio dydzio rubams.
olga ( 2008-11-05 13:45:08 )
kaip susisiekti su sio gyditoju,as negaliu gyventi taip ir toliau,i turgu vaziuoju su asarom ieskau sau batu bei drabuziu nes niekas nesusieina viskas per maza.as jau pavargau mano ugis161cm.sveriu91kg.jokkie vaistai nepadeda,visi dietologai ladai brangiai konsultoja,as tiek pinigu skirti negaliu as viena auginu maza dukryte.o pasalpos nera dydeles
olga ( 2008-11-05 13:39:33 )
as turiu 30kg ansvorio ka man daryti kaip jo atsikratyti
Palikite savo komentarą:
- Jūsų vardas

- Įveskite apsaugos kodą


Kas yra komentarai ?

"Patiekalai.lt" pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
"Patiekalai.lt" privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. Taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus.

Griežtai draudžiama PATIEKALAI.LT paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Patiekalai.lt kaip šaltinį.


PATIEKALAI.LT rekomenduoja

Prisijungimas

Naujausi receptai

Restoranai

Atsitiktinis patarimas

Rekomenduojama knyga

Kol kas mūsų duomenų bazėje nėra nei vienos knygos.

Restoranų paieška pagal virtuves
Šiandien vardadienius švenčia:

Jeronimas, Sofija, Žymantas, Bytautė, Zofija.

Pasveikink!

Anekdotas

- Kodėl nusprendėte, jog liudininkas buvo išgėręs? - Jis įlindo į telefono būdelę, prabuvo joje valandą, ir išlindęs keikėsi, kodėl liftas neveikia.

Balsavimas

Ar svetainei Patiekalai.lt jau laikas keistis?
Taip, nes yra geresnių tokio tipo svetainių
Taip, galėtumėte apie tai pagalvoti
Ne, nereikia ir taip gerai
Man tas pats


Pasiūlyk temą